Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Co należałoby wiedzieć o olejowych piecykach?

Tzw. olejaki stanowią niesłychanie praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli nie ma potrzeby albo możliwości stworzenia stałej instalacji grzewczej w danym wnętrzu.


Jakie są minusy i pozytywy tego rozwiązania oraz co warto o nich wiedzieć? Olejak może się przydać wówczas, gdy potrzebujemy ogrzać na przykład garaż, strych albo warsztat domowy.
meble łazienkowe
Napisał: Sanitec KOŁO
Na podstawie: Sanitec KOŁO


naczynia
Napisał: PARA Paints
Na podstawie: PARA Paints


Może być też piecyki olejowe wykorzystamy do ogrzania domu letniskowego czy też werandy czy też w domu, kiedy nie włączono jeszcze centralnego ogrzewania. Piecyk olejowy może też sprawdzi się również w sytuacji awarii czy remontu. Dla włączenia grzania w piecyku olejowym starczy posiadać dojście do sieci elektrycznej. Olejaki są przyrządami o różnej wielkości, kształcie i mocy. Częstokroć bywają wyekwipowane w 2 bądź 4 kółka, co ułatwia ich przemieszczanie. Zazwyczaj posiadają również kilkustopniową regulację mocy a także możliwość stosownego dozowania ilości wysyłanego ciepła.


Piecyki olejowe poza swoją mobilnością a także bezproblemową eksploatacją maja tę zaletę, iż długo pozostają ciepłe. Rozgrzany olej przez dłuższy czas (parę godzin) utrzymuje jeszcze relatywnie dużą temperaturę. Ogrzewanie olejowe emituje przyjemne ciepło, które nie wysusza wnętrza, nie wymusza ruchu powietrza jak też stwarza pomyślny mikroklimat. Nie spala również kurzu, dzięki czemu jest przyjazne nawet dla uczuleniowców. Piecyki olejowe nadadzą się do skutecznego ogrzania wręcz dużych wnętrz (nawet do blisko 40-60 m²).
Im większą powierzchnię potrzebujemy ogrzać, tym proporcjonalnie większej mocy przyrządu powinniśmy zastosować, ale też sporzej spożytkujemy prądu. Są to urządzenia ciche jak też mobilne. Mogą stosowane być bez przerw przez dłuższy okres, jako że dzięki wkomponowanym zabezpieczeniom, nie przegrzeją się.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:53:47
Tagi: Urządzenia, wnętrz, problem, efekt