Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak urozmaicić nudną aranżację w domu? O jakich sprawach najlepiej pomyśleć?

W pomieszczeniach, które chcemy zaaranżować, nie może być za nudno. Owszem, zdrowy umiar jest pożądany, natomiast warto wybrać detal, jaki sprawi, iż całość nabierze interesującego klimatu.
O jakich rzeczach należy wiedzieć?


trendy
Napisał: harmon
Na podstawie: http://www.flickr.com


Stosowanie stonowanych kolorów na przykład w łazience do fajny pomysł, jednak nie zaszkodzi, gdy w jednym miejscu pomieszczenia zastosujemy odstępstwo od tej reguły. Mozaika (poznaj więcej) przykładowo ponad nad wanną będzie dobrze się prezentowała, a do tego uczyni takie pomieszczenie ciekawszym. Takie detale potrafią przyciągnąć wzrok oraz sprawiają, że wewnątrz coś się dzieje. A tak naprawdę nie chcemy, ażeby urządzona przez nas przestrzeń była monotonna. Przełamania w postaci innego wzoru, jakim jest mozaika, na pewno pozwoli zyskać idealny rezultat.


Monotonię w pomieszczeniu można przełamać mocnymi barwami. Oczywiście nie w tym rzecz, aby przesadzać z ilością, natomiast ażeby w sposób umiejętny wkomponować tego rodzaju żywy odcień w jednostajną przestrzeń. Jeśli obawiamy się trwałych metamorfoz, to dobrze jest zastosować barwne motywy w dodatkach, jakich ewentualna wymiana nie będzie ani kosztowna, ani wiążąca się z następnym remontem. Jeżeli nie czujemy się pewnie w dekoracyjnych eksperymentach, to dobrze jest wykonać je tak, ażeby dało się zmniejszyć szybko ich wpływ na wystrój.
Gdy poniosło nas ze ścianą krwistoczerwonych kafli w salonie, to zmiana takiego pomysłu może nas słono kosztować. Z kolei, gdy w pokoju ustawimy odważną lampę o mocnym kolorze, to jeżeli nie będzie jednak dobrze wyglądała, możemy znaleźć dla niej inne zastosowanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:39:39
Tagi: projekt, salon, motywy, łazience