Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Minimalistyczna aranżacja salonu – jak zrobić to dobrze, aby być zadowolonym z pięknego wnętrza?

Aranżowanie mieszkania to spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które same podejmują się powyższego zadania. Nie każdego stać na projektanta wnętrz, a czasami po prostu chcemy wszystko zrobić na własną rękę, bo wykreowaliśmy w swoim umyśle doskonałą wizję.


szczegóły
Napisał: Roman Boed
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wystarczy jedynie przełożyć ją do rzeczywistości. Jednakże nie zawsze okazuje się to takie proste. Jeśli marzy ci się minimalistyczna aranżacja salonu, parę wartościowych porad pomoże ci urzeczywistnić twoje pragnienia i cieszyć się ładnie urządzonym wnętrzem. Na pierwszym miejscu stoi naturalnie umiar, który jest fundamentalnym założeniem takiej aranżacji. Wnętrze nie powinno być przepełnione ani meblami, ani dodatkami. Wszystko powinno ze sobą współgrać, a więc tworzyć harmonijną, jak również przejrzystą całość. Meble mają być najwyższej wysokości i właściwie zapełniać przestrzeń, aby żadna ze stron pokoju nie była zbyt ciężka. Gdy już przeanalizujemy, co zrobić oraz w jakie zestawy mebli zainwestować, aby zachować stosowne proporcje, pora przemyśleć sprawy kolorystyki.

salon
Napisał: Classen
Na podstawie: RuckZuck
Minimalizm to zwykle delikatne, jasne kolory, bez jaskrawych kolorów. Mocne mogą być dodatki, które będą stanowić idealne dopełnienie, lecz z kolorem mebli i ścian nie można szaleć. Dodatki są nad wyraz ważne, toteż zostawmy je na koniec, by ze smakiem dobrać przyjemne akcenty, jakie równocześnie przełamią minimalistyczny chłód. Odpowiednio rozmieszczone drobne detale mogą spowodować, że salon stanie się przyjemny, a my będziemy z chęcią w nim przebywać oraz będzie dawać nam radość. Pamiętajmy, by nie przesadzić, zbyt duża ilość dodatków albowiem może przytłoczyć wnętrze oraz dać zupełnie odwrotny do zamierzonego rezultat.

Należy jeszcze wspomnieć o jednym drobnym, ale niezwykle istotnym szczególe – stawiajmy na jakość. Kupujemy mniej mebli i dodatków, lecz nie oszczędzamy, ponieważ szlachetne, luksusowe tworzywa prezentują się dużo lepiej. Na pewno nie pożałujemy, że kupiliśmy droższą, ale naprawdę dobrze wykonaną komodę. Minimalistyczna aranżacja salonu nie powinna zrobić ci żadnych problemów. Starczy, że będziesz trzymać się przedstawionych zaleceń, a wszystko powinno pójść jak zamierzałeś. Zawsze możesz też skorzystać z inspiracji czerpanych z sieci, Internet bowiem to dzisiaj niewątpliwe źródło wiedzy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:57:55
Tagi: meble, barwy, materiały, przestrzeń