Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Patelnie żeliwne

Żeliwo, to uznany od tysiącleci stop żelaza, węgla i innych składników. Im więcej w żeliwie żelaza i węgla, tym wyższa jest jego wartość.


Żeliwne naczynia pali się w piaskowych modelach w bardzo wysokich temperaturach.


Żeliwne patelnie po wypalaniu są ręcznie czyszczone i szlifowane. Żeliwne patelnie charakteryzują się bardzo długim czasem użytkowania, pod warunkiem, iż będą stosownie użytkowane i przechowywane. Powinno się mieć na uwadze, że żeliwo nie jest trwałe na upadki, jednakże jest wytrzymałe na zarysowania. Żeliwnych naczyń mogą stosować wszyscy, nawet uczuleniowcy. Żeliwne patelnie zalecane są osobnikom z chorobami serca, bądź chorobami krwi. Żeliwo pomaga w utrzymaniu właściwej wielkości mikroelementów i żelaza w organizmie.


Stłuczone szkło
Napisał: Sylvain Moreau
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku jest sporo odmian patelni żeliwnych. Naturalne, ekologiczne żeliwo impregnowane jest oliwami roślinnymi, nie posiada warstewki emaliowanej. Jak smaży się na naturalnym żeliwie, powinno się stosować cokolwiek więcej oliwy. Naturalnego żeliwa nie można myć zmywać wodą z płynem, bowiem przyswaja detergenty. Patelnie żeliwne powlekane emaliami mniej się utleniają i wymagają niewielu zabiegów pielęgnacyjnych. Porcelanowa, bądź ceramiczna emalia uniemożliwia przywieranie smażonych, duszonych, bądź pieczonych potraw. Dzięki użyciu warstewek minimalizujących przywieranie, jest możliwość stosować mniejszej porcji oleju, a to wpływa na kaloryczność jedzenia.
Małe dzieci siedzące na polance
Napisał: Travis Swan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Patelnie z kolorowego żeliwa jest możliwość stosować nie tylko do pieczenia i smażenia. Jako że patelnie te są bardzo ładne, gotową strawę można podać w naczyniu na stół. Należy tylko mieć na uwadze, że jeżeli pieczemy w piekarniku w dużej temperaturze, powinno się zsunąć pokrywkę, która ma trzonek z tworzywa syntetycznego.


Patelnie żeliwne można użytkować na wszelkich odmianach pieców.


By patelnia z kolorowego żeliwa zatrzymały przez lata własności nieprzywierające, należałoby, od czasu do czasu, natrzeć je wewnątrz papierowym ręcznikiem nasączonym olejem jadalnym. Patelnie z kolorowego żeliwa są zupełnie niewymagające. Trzymanie się paru prostych norm, to bardzo drobny nakład w stosunku do tego, co żeliwo przekazuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:53:53
Tagi: dania, piekarnik, naczynia, koszt, charakter