Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Piecyki ruchome potrzebne w wielu przypadkach

Piecyki ruchome pomocne są nie tylko w czasie długich i surowych zim, ale również w przypadkach gwałtownych awarii, czy potrzeby dogrzania pomieszczenia gospodarczego. Piecyk naftowy jest doskonałą alternatywą dla pieców elektrycznych.


Wybierając piecyk na paliwo płynne wybieramy ekonomiczne grzanie pomocnicze.


Piecyk naftowy może być używany we wszystkich rodzajach wnętrz, tak jak mieszkalnych, takich jak bawialnia, czy kuchnia, jak i tych, które nie są wykorzystywane w sposób ciągły, jak piwnica, strych, garaż, czy też pracownia. Takiego typu piecyki mają tę wartość, że mogą być transportowane z jednego pomieszczenia do drugiego. Jest to jednakże wyłącznie ogrzanie pomocnicze i w żadnym przypadku nie ma prawa zamienić nagrzewania głównego. Ciepło jest rozprowadzane na zasadzie konwekcji z górnej części sprzętu i przez promieniowanie frontalne.


piecyk naftowy
Napisał: Tikkurila
Na podstawie: Tikkurila
grafiki


Istnieją trzy główne warianty piecyków na paliwo w płynie, piecyki z lontem, piecyki o dwoistym spalaniu, piecyki elektroniczne. Piecyki z knotem służą do sporadycznego, doraźnego ocieplania pomieszczeń, w jakich nie spędza się wiele czasu. Ich ścianki grzeją się do wysokiej temperatury, trzeba uważać, ażeby się nie oparzyć. Te o podwójnym spalaniu, dzięki kolejnej komorze spalania przynosi wyższą wydajność, także mniejszą emisję CO2 i mniejszą ilość osadów. Poza tym wyrazisty ogień kreuje intymny klimat.


Poniektóre modele mają szansę regulowania mocy. Z kolei piecyki elektroniczne zapewniają eksploatatorom optymalny komfort i bezpieczeństwo. System wentylacji gwarantuje najlepsze rozdzielanie ciepła i ochrania przed przegrzewaniem ścianek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:53:48
Tagi: garaż, ogrzewanie, bezpieczeństwo, Urządzenia, nastrój