Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Profile do taśm led, oświetlenie ledowe - kilka niezbędnych informacji

Oświetlenie LED odmieniło rynek oświetleniowy na całym globie. Podstawową zaletą oświetlenia LED jest jego energooszczędny i ekologiczny zakres. LED w odróżnieniu do żarówek tradycyjnych nie mieszczą rtęci, oprócz tego, dzięki nim możemy znacznie obniżyć rachunki za zużycie energii elektrycznej.


Dużą zaletą oświetlenia LED
ledy
Napisał: Patrick Finnegan
Na podstawie: http://www.flickr.com
jest szeroki wybór barw światła. Nie ma potrzeby aplikowania dodatkowych filtrów, by uzyskać wybraną barwę. Profile LED to znakomite rozwiązanie w trakcie przygotowywania oświetlenia (do sprawdzenia na tej stronie) LED, czy też aranżacji świetlnych z zagospodarowaniem taśm LED, bądź modułów LED. Zobacz więcej informacji: profile led. Profil aluminiowy stosuje się jako wykończenie i przyznanie kolejnej stylistyki instalacji oświetleniowej, do podwyższenia stopnia zabezpieczenia ulokowanej w nim taśmy LED, oraz do celowego odprowadzania ciepła wysyłanego przez taśmy. Odprowadzanie ciepła jest najważniejszą sprawą przy montażu profili, ze względu na ryzyko pożarowe. Istnieje obszerny wachlarz profili. Profile led powierzchniowe, profile wpustowe, profile aluminiowe szczelne, narożne, do szkła, oraz profile na schody i sufitowe.
ledy
Napisał: unbekannt270
Na podstawie: http://www.flickr.com

Budowa diod LED wpływa na niewielkie rozmiary urządzeń. Dzięki temu stają się one popularne w wykończeniach domu. W tym miejscu, gdzie montaż normalnych żarówek był mocno utrudniony, aktualnie eksploatator z łatwością ma możliwość zainstalować pas z rozmieszczonych szeregowo diod.


Zwłaszcza, że taśmy LED mają zwykle zwiększoną odporność na kurz i wilgoć, dzięki czemu można bez trudu umiejscowić je w sąsiedztwie płyty indukcyjnej, bądź kuchenki gazowej. Warto zajrzeć: taśmy led. Profile do taśm LED stosowane są do sporządzania schludnego liniowego oświetlenia, wykorzystującego taśmy LED jako źródło światła. Rozmaitość profili, oraz osłonek, ich kształtów i rozmiarów, oraz części montażowych, pozwala na formowanie porządnych układów oświetleniowych o rozmaitej funkcjonalności.
W odróżnieniu od pozostałych źródeł oświetlenia, wyrób diod LED nie nastręcza używania rtęci i różnych metali niebezpiecznych dla środowiska naturalnego. Technologia LED pozwala na zredukowanie kosztów oświetlenia, a inwestycja w tą formę oświetlenia niezwykle prędko się zwraca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:53:55
Tagi: oświetlenie, kuchenka, dioda