Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Różnorodne funkcje pokoju dziennego

Współczesny styl życia powoduje, iż pokój dzienny często jest pomieszczeniem uniwersalnym. Zazwyczaj stanowi otwartą powierzchnię połączoną z pomieszczeniem o drugiej funkcji: z kuchnią, holem, czasem trzeba wydzielić miejsce na domowe biuro.


Jakiego rodzaju strefy mogą znaleźć się w salonie, ile powierzchni warto na nie określić a także w jakim sposobem je wydzielić? Strefa odpoczynku.


alarm przeciwpożarowy
Napisał: Ben Schumin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jest to najistotniejsza strefa salonu. Jej minimalny rozmiar to tyle, ile zajmie dwuosobowa sofa (maxliving.pl/produkt/bari/) jak też niewielki pomocniczy stolik. Jednak rzadko komu starczy wersja minimum. W owej części staje jedna ewentualnie dwie kanapy, komfortowe fotele i duży stolik kawowy bądź ławostół. Strefę odpoczynku możemy łatwo odseparować stawiając meble wypoczynkowe – sofę fotele na dywaniku. Jesteś na dywanie – jesteś w strefie wypoczynku.
Jak urządzić niewielki salon z jadalnią? Strategii na to jest przynajmniej parę. I chociaż całokształt zależy właściwie od układu naszego mieszkania, to istnieją uniwersalne zasady zagospodarowania tego typu przestrzeni. Najważniejszą z nich będzie dobór należytego modelu stołu. W niedużych pomieszczeniach dobrze sprawdzą się stoły rozkładane. Zajmą one mało miejsca, a po rozłożeniu pomieszczą całkiem dużą ilość ludzi. Istotne jest także samo usytuowanie stolika.


W zintegrowanej strefie dziennej najlepiej ustawić jest go przy ścianie względnie wyspie kuchennej – w taki sposób, ażeby co najmniej jedna z jego krańców stykała się z pionową płaszczyzną. Pozwoli to zaoszczędzić całkiem sporo miejsca, gwarantując przy tym luźny dostęp. Doskonale w tej roli sprawdzają się stoliki o klasycznej formie z kwadratowym albo prostokątnym blatem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:39:21
Tagi: mieszkania, wnętrze, blat, sposób