Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Rozsądnie wybrane umeblowanie w każdym mieszkaniu

Duża część z nas boryka się z dość dużym problemem braku przestrzeni na wszystkie swoje rzeczy, niewystarczającą ilością mebli, bądź najnormalniej w świecie niewystarczającą wolną przestrzenią.


salon
Napisał: OKNOPLAST-Kraków
Na podstawie: OKNOPLAST-Kraków


płytki elewacyjne
Napisał: Thomas Quine
Na podstawie: http://www.flickr.com


Największy problem zazwyczaj mają osoby zajmujące mieszkania o niewielkim metrażu.
Aby sprostać tego typu problemom miejsce w pokoju trzeba zagospodarować w sposób bardzo przemyślany. Nieduże pokoje dzienne będące jednocześnie pokojami sypialnianymi, zwykle wyposażone są w szafkę, komodę, półki... Telewizor warto zawiesić na ścianie, aby zaoszczędzić przestrzeń, którą musielibyśmy wykorzystać stawiając pod niego stoliczek. Do tego dodajemy narożnik tapicerowany i wystrój mamy jak znalazł. Wbrew pozorom mało osób decyduje się na takie rozwiązania, ponieważ często w niedużych mieszkankach mamy istną zbieraniną mebli. Kobiecie spodobał się stolik w antykwariacie, mężczyznę zauroczyła stara komoda znaleziona na targu staroci, a dziecko nie może wyobrazić sobie codziennej zabawy bez ogromnej zielonej pufy. Taki stan rzeczy nie przynosi nic dobrego, ponieważ nieprzemyślanymi decyzjami tylko dokładamy sobie niepotrzebnych rupieci, a funkcjonalności nie ma w tym niemal żadnej. Naprawdę nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby optycznie powiększyć pokój i sprawić, że będzie bardziej funkcjonalny. Za przykład możemy wziąć narożnik tapicerowany, który w dzień służy jako miejsce, w którym |możemy przyjąć znajomych, leżeć z kubkiem herbaty, poczytać gazetę, a na noc rozłożymy go i zapadamy w głęboki sen. Brzmi całkiem dobrze prawda? Po złożeniu narożnika w pokoju znów mamy dużo miejsca na realizowanie swoich obowiązków, czy granie przy stole w gry planszowe.


Nie trzeba eksperta, czy ekipy budowlanej do wyburzenia ścian, aby nasze mieszkanie pomimo niezmiennego metrażu było bardziej przestronne. Wystarczy kilka przemyślanych zabiegów i będziemy mogli korzystać z większej przestrzeni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:46:00
Tagi: salon, noc, wnętrz