Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Znaczenie należycie zaplanowanego oświetlenia dla wygodnego mieszkania, jakie nowości techniczne warto przy tym wykorzystać.

Podczas robienia projektu wnętrza swojego domu czy mieszkania wiele osób nie bardzo pamięta o odpowiednim dopasowaniu oświetlenia. Nie będzie to bynajmniej oznaczać, że planują świecić świeczkami, lecz wybierają pierwsze znalezione lampy, jakie im się podobają i nie zastanawiają się nad ciekawymi rozwiązaniami.


nowoczesna lampa wisząca
Napisał: Jazminator
Na podstawie: http://www.flickr.com
A tak naprawdę oświetlenie jest doskonałym środkiem do dekoracji, który daje rzeczywiście niezwykłe rezultaty. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś się do tego przyłoży, a dziś technicznych możliwości na ciekawe zaaranżowanie oświetlenia w domu jest całkiem sporo. W sklepach elektrycznych propozycja lamp jest bardzo duża, i to do każdego pomieszczenia. Czy kogoś będą interesować nowoczesne lampy wiszące - takie jak z oferty sklepu Lampy24.net, czy poszukiwał jednak będzie klasycznego, zdobionego żyrandola, to w każdej sytuacji będzie miał do wyboru przynajmniej kilka wersji różnych wytwórców. Wiele firm oferuje całe stylizacyjne linie, w skład których wchodzi lampa wisząca do pokoju, plafony, kinkiety (polecamy żyrandole do salonu klasyczne) i lampy stojące, dzięki czemu da się w tej samej stylistyce wykończyć praktycznie całe wnętrze.


lampa wisząca w salonie
Napisał: APD Market
Na podstawie: http://www.apdmarket.pl
Bardzo duże możliwości na aranżację dają również współczesne źródła światła. Od momentu kiedy typowe żarówki przestały być produkowane, popularność zaczęły zdobywać inne odmiany światła. Ogromne możliwości aranżacyjne przykładowo dają halogeny, da się je w dyskretny sposób przymocować na przykład pod szafką w kuchni albo za telewizorem, dają one jasne, punktowe światło doskonałe do rozświetlenia niedużej przestrzeni. Jeszcze więcej można zdziałać przy pomocy diod led, które od kilku lat wdarły się szturmem na rynek oświetlenia i wszystko wskazuje na to, że pozostaną na nim na dłużej. Oświetlenie diodowe (zobacz na www.lampy24.net/) nie tylko sprzedawane jest w postaci typowych żarówek, używanych w miejsce tych wycofanych z rynku, ale również jako barwne paski z gęsto rozsianymi punktowymi diodami. Przez to, że takie diodowe paski są bardzo elastyczne, łatwe do układania oraz łączenia, to za ich pomocą można niezwykle ciekawie akcentować światłem najróżniejsze miejsca w domu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:47:53
Tagi: lampy, diody, oświetlenie, pokój, salon, żarówki, żyrandol