Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Co sprawia ostatnimi czasy w zakresie aranżacji wnętrz niepodzielnie rządzą fototapety?

Nierzadko zdarza się, że nie mamy pojęcia w jaki sposób moglibyśmy upiększyć nasze mieszkanie, gdyż tradycyjnych tapet mamy już powyżej uszu, a pomalowanie ściany jedną farbą wydaje nam się nieciekawe i niezbyt funkcjonalne, przez trudności w usuwaniu plam, które z pewnością się pojawią. W takiej sytuacji wielu wybiera fototapety, które potrafią zmienić atmosferę i wystrój każdego wnętrza.


Na początek dowiedzmy się co to w ogóle jest ta spopularyzowana fototapeta, co odróżnia ją od tradycyjnych normalnych tapet, a w jaki sposób różni się od wielkoformatowego, wydrukowanego zdjęcia? Jak sam termin mówi właściwie jest to fotografia,tyle że na specyficznym materiale. Dzięki temu przedstawione sceny,krajobrazy, kotki, konie, pola, soczysto-zielone góry, czy fototapety uliczki będą wyglądały idealnie, dlatego też będą one upiększać nasze wnętrza, zamiast je szpecić.

Demur
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Jednak nie są to wszystkie zalety i fototapety ścienne szczycą się jeszcze wieloma rzeczami. Są one bardzo funkcjonalne i praktyczne, ponieważ są w pełni przystosowane do czyszczenia i większość plam powinniśmy zmyć wilgotną ściereczką nie bojąc o zrujnowanie swojej ulubionej fototapety uliczki, czy Hawajów. Co więcej dużym ułatwieniem są fototapety ścienne będące również samoprzylepne, dzięki czemu ich zakładanie jest niezwykle łatwe i nie ma możliwości powstania żadnych zmarszczek w ułożeniu fotografii. Jednak mało który posiadacz fototapety zafascynował się nią patrząc na względy praktyczności. Tu wybiera się oczami i trudno nie ulec widząc szereg zapierających dech w piersiach fotografii wydrukowanych na papierze odzwierciedlającym wszystkie ledwo zauważalne szczegóły, zaczynając na odbiciu promieni słonecznych w górskim strumieniu, a kończąc na kroplach rosy błyszczącej w soczysto-zielonej trawie.


A jak wygląda kwestia cenowa? Nadzwyczaj łagodnie, gdyż za takie wydrukowane dzieło sztuki zapłacimy jedynie około stu złotych. Oczywiście zażyczymy sobie większy format fototapety,zapłacimy więcej,ale nawet wtedy koszt jest do zniesienia. Zobacz na stronie z fototapetami z uliczkami.

Wyraźnie widać więc dlaczego fototapety ścienne zyskują tak wielu zwolenników. Więc jeśli nie mamy pomysłu jak zaaranżować nasze wnętrze i szukamy czegoś oryginalnego warto przemyśleć pomysł oparcia wyglądu swego kąta na jednej z kolorowych fototapet ściennych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:06:30
Tagi: mieszkanie, fotografie, fototapeta, tapeta, koszt