Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak sprawić, aby odkurzacz mógł być używany jako odświeżacz za ok. 1 zł?

Wszyscy lubimy przebywać w czystych oraz pachnących świeżością domach. Zazwyczaj to właśnie po aromacie oceniamy, czy też konkretne miejsce jest tym, w którym chcemy być.


Jeśli z kolei odczuwamy jakikolwiek nieprzyjemny dla nosa zapach, a rzecz tyczy się naszego domu, od razu chcemy w tamtym miejscu posprzątać.


nowoczesny salon
biokominki
Napisał:  Eurotherm
Na podstawie:  Eurotherm


Mogłoby tutaj chodzić o smród rozchodzący się od tytoniu czy też butów. Poza tym mogłaby to być pochodząca z zamrażalnika stęchlizna i być stosunkowo trudna do usunięcia za pomocą tradycyjnych preparatów. Można by jednak zastosować proszek do pieczenia, którego 1 łyżkę trzeba wsypać do niewielkiej miseczki. Następnie wystarczyłoby ją włożyć do lodówki wymieniając ją co 2 tygodnie. Podobnie zadziała węgiel drzewny umieszczony do posiadającego kilka otworów tekturowego pojemnika. Jeśli z kolei w czasie podgrzewania mleka ono wykipi, aby nie doprowadzić do pojawienia się smrodu SPAlenizny, wystarczy prędko posypać płytę kuchenną dość grubą powłoką soli.


zaświecona lampa w stylu antycznym
Napisał: karitsu
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dobrym sposobem na fetor, który dobiega z kubła na odpadki jest (po jego opróżnieniu) wyczyszczenie go przy wykorzystaniu sody pomieszanej z wodą. Potem należy wytrzeć go do sucha oraz wsypać na dno kilka łyżek sody. Jeśli natomiast chcesz, żeby odkurzacz nie tylko usuwał zabrudzenia, lecz także mógł być wykorzystywany jako odświeżacz powietrza, wyjmij jego filtr (często jest wyprodukowany z gąbki) oraz skrop go jakimś olejkiem aromatyzowanym. Można też stosować specjalne granulki zapachowe. Do usunięcia zapachu ryb z np.


talerzy można by użyć innego ciekawego sposobu. Tego typu talerze należy włożyć do miski z bardzo zimną wodą i następnie wsypać tam kilka łyżeczek sody lub soli. Można także używać popiołu drzewnego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 09:44:21
Tagi: styl, SPA, naczynia, czas