Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jaki sposób troszczyć się o to, żeby powietrze, którym oddychamy w domu było czyste?

Tylko nam się zdaje, że powietrze, które wdychamy jest czyste oraz bezpieczne. W rzeczywistości naukowcy twierdzą, że wdychamy na godzinę aż pięćdziesiąt bilionów bardzo małych cząsteczek zanieczyszczeń. To dla alergików rzeczywisty dramat.


firanki
Na podstawie: pixabay.com


Powinniśmy więc troszczyć się o to, żeby powietrze, którym oddychamy było w największym stopniu czyste.


zaparzacze
Napisał: Bodum
Na podstawie: Bodum


W większości naszych domów są niezwykle szczelne plastikowe okna. To z jednej strony doskonałe wyjście w zimie, ale mają zły wpływ na dobrą cyrkulację powietrza. Jedynym sposobem jest zwykłe otwieranie okna co jakiś czas, aby było możliwe w taki sposób oczyszczanie powietrza. System wentylacji musi być niezawodny i być kontrolowany regularnie. Zwłaszcza w kuchni, gdzie codziennie unoszą się coraz to inne substancje. Najskuteczniej jest przewietrzyć całe mieszkanie po prostu wywołując przeciąg. Nie powinien on trwać długi czas, wystarczy parę minut, a poczujesz, że powietrze - aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-hyundai/klimatyzatory-nascienne-hyundai -, które wdychasz jest o wiele bardziej czyste. Należy także pamiętać o tym, żeby co jakiś czas usuwać brud, przykładowo z telewizora czy pamiątek. Można by to robić przy pomocy wilgotnej szmatki lub szczególnego preparatu. W taki sposób unikniemy tego, że brud będzie się rozprzestrzeniał po całym pomieszczeniu.
Nawilżacze powietrza to użyteczne urządzenia, jednak z innej strony wilgotne i ciepłe otoczenie to idealne środowisko do rozwoju wirusów czy bakterii. Optymalna wilgotność powinna wynieść ok. 40-60%. Dla własnego dobra należałoby kupić dobry wilgotnościomierz, który kosztuje ok. pięćdziesięciu PLN.


Warto także mieć w domu żywe rośliny, ponieważ pochłaniają one kurz czy też inne szkodliwe substancje (benzen czy aceton). Dobre są rośliny cieniolubne o znacznych liściach. Należałoby też używać urządzeń, dzięki którym w mieszkaniu będzie czystsze powietrze, np. odkurzacz z filtrem HEPA czy myjkę parową.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-22 08:39:12
Tagi: okna, rzeczy, pomoc, kupić