Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Znakomity sposób na utrzymanie świeżego powietrza w domu

Jeżeli chciałbyś oddychać naprawdę wolnym od zanieczyszczeń oraz nieskazitelnym powietrzem, wcale nie powinnaś jechać do lasu czy nad morze. Istnieją Urządzenia, które dzięki użytym w nich filtrom HEPA, mogą prędko i skutecznie usunąć z każdego pomieszczenia wszystkie komórki grzybów czy roztocza albo bakterie.


Tego typu urządzenie jest polecane przede wszystkim dla astmatyków i alergików, jednak nie są to jedyne osoby, które chcą móc oddychać czystym powietrzem.
Są one niezwykle łatwe w użyciu, jednak tego typu oczyszczanie powietrza to jedno, należy pamiętać także o innych właściwościach. Takie urządzenie powinno działać maksymalnie cicho, a jednocześnie zapewniać stosownie dużą wydajność. Z pewnością warto jest umieścić je w sypialni. To przecież tam przebywamy parę godzin, które pragniemy spędzić w szczególnie zdrowym powietrzu. Przeważnie posiadają one możliwą do wyregulowania ilość obrotów oraz jeżeli na noc ustawimy najmniejszą, będą niemalże bezgłośnie. Na rynku istnieją wersje, w jakich maksymalny wytwarzany hałas może wynosić ok. 48dB, a to bardzo mało. Istotne jednak, żeby cyrkulacja powietrza w oczyszczanym w taki sposób pomieszczeniu nie była zbyt wielka.


łazienka


architekt wnętrz


Kot w salonie
Napisał: Sam DeLong
Na podstawie: http://www.flickr.com


Powinniśmy zwracać na to uwagę, zwłaszcza, jeśli żyjemy w sąsiedztwie domów wolnostojących. To je dogrzewa się raczej wieczorem, a wtedy rośnie poziom zanieczyszczeń. Z tego też powodu warto jest wietrzyć dom w ciągu dnia, natomiast wieczorem oraz w nocy zdać się na oczyszczanie powietrza przy pomocy specjalnego oczyszczacza.
Posiadają one kilkustopniową regulację obrotów, ale maksymalnego ustawienia warto używać jedynie doraźnie. Ma to wpływ na szybkość zużywania się filtra, a działanie na wolniejszych obrotach jest wystarczająco skuteczna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-27 08:56:18
Tagi: roztocza, Urządzenia, pomieszczenia, sposób, sypialni