Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jakiego rodzaju żyrandole będą pasować do kuchni, a jakie wybrać do pomieszczeń wielkich?

W jakimkolwiek pokoju musimy mieć dobre oświetlenie, które może być niezłym dopełnieniem wystroju dowolnego pokoju. Trzeba umieć wybrać odpowiedni rozmiar lampy i styl jaki ma ona posiadać.
Żyrandole dzisiaj są istotnym elementem dowolnego pokoju, który dobrze dobrany dopasowuje się do wnętrza i jest jego uzupełnieniem. Pamiętać trzeba, że do niewielkiego salonu nie moglibyśmy dobrać dużego żyrandola, ponieważ przytłoczy on wnętrze. W obszernej jadalni nie sprawdzi się żyrandol o niewielkich wymiarach. Im sufit jest wyższy, tym większa może być jego wielkość. W pokoju oraz korytarzu żyrandol musi być powieszony co najmniej na wysokości 210 cm. Jeżeli chodzi o jadalnię, żyrandol musi wisieć ok. 75 cm nad stołem. Wybierając żyrandol do pokoju, musimy brać pod uwagę charakter kompletnego wnętrza. Jeżeli wnętrze zaaranżowane jest w nowoczesnym stylu, nie pasował będzie żyrandol wykonany z bardzo dużej ilości małych koralików. Do większego pomieszczenia będą pasować żyrandole typowe. Łączą one w sobie funkcjonalność z przepychem. Tego typu żyrandol będzie ozdabiać wnętrze a go nie przytłoczy.


żyrandole
Napisał: TORLYS
Na podstawie: TORLYS


Moglibyśmy dziś zakupić także żyrandole w stylu retro. Takie wiszące lampy będą nadawać się do eleganckich wnętrz. Niezwykle często posiadają one świece oraz nadzwyczajne zdobienia. Niezwykle dobrze prezentują się w wysokich pomieszczeniach. Wzbudzają wtedy zachwyt oraz wabią oczy. Podstawowym zadaniem nowoczesnego żyrandola jest najlepsze oświetlenie pomieszczenia. lampa może być piękna, lecz musi przede wszystkim być praktyczna. Także w dzisiejszych czasach nie ma kłopotu ze spotkaniem żyrandoli artystycznych.
Zazwyczaj są one niezwykle pomysłowe oraz wyjątkowe. Pamiętać należy, że nie do każdego wnętrza będą pasowały. Tego typu lampy są najlepsze dla osób, które lubią jakiekolwiek niebanalne ozdoby w swym pokoju.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-04-19 09:38:35
Tagi: oświetlenie, prezent, lampa, wnętrz