Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Czy niezłym pomysłem będzie wybór schodów bukowych?

Schody zrobić można by z każdego gatunku drewna. Zazwyczaj namyślamy się nad kolorem drewna oraz nad jego gatunkiem. Każdy człowiek pracujący z drewnem twierdzi, że z dowolnego gatunku można wykonać dobre schody.


Jednak drewno sosnowe nie jest najlepszym wyborem, aby zrobić schody drewniane.
aranżacja łazienki
Napisał: Sanitec KOŁO
Na podstawie: http://echopr.pl/PRASA/seria_quattro_marki_kolo.jpg


Jest ono wyjątkowo miękkie. Z kolei drewno bukowe jest wrażliwe na zawilgocenie oraz ma skłonność do odkształceń. Idealne na schody z drewna są rodzaje twarde (jesion lub rodzaje egzotyczne). Nie wszyscy wiedzą jednak, że ogromne znaczenie ma również wykończenie drewna. Lakier na schodach powiększa wytrzymałość drewna na ścieranie, ale sam także mógłby ulegać powierzchownym zarysowaniom. Drewno na schody nie powinno być identyczne jak podłoga. Korzystniej jest jak schody kontrastują z podłogą. W małym dwukondygnacyjnym mieszkaniu znakomicie sprawdzą się gotowe schody spiralne. Tego typu schody zajmują najmniej miejsca, a skończone drewnem prezentują się niezwykle pięknie. Zazwyczaj nie mają one podstopnic i to może im nadawać interesujący wygląd. Schody spiralne nie są właściwym wyjściem w domach, gdzie są niewielkie dzieciaki oraz starsze osoby z ograniczoną sprawnością. Stopnie posiadają zmienny kształt i niezwykle często są zamontowane dosyć wysoko. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem będą masywne schody drewniane układane na beton.


Schody bukowe dobrze się komponują z dużą ilością mebli oraz elementów domowego oprzyrządowania. Przybierają one przyjemną dla oczu barwę. Doskonale wyglądają w słabo oświetlonych pokojach. Tego typu schody są odporne na oddziaływanie wilgoci.
Największym defektem schodów bukowych jest niska odporność na starcie. Zatem takie schody będą się nadawać w budynkach o małej sile używania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 15:08:27
Tagi: parkiet, pomieszczenia, interes, wykończenie