Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak umeblować pokój malucha - wyszukane pomysły, rady

urządzenie pokoju dziecięcego nie jest bezproblemowym zadaniem. Na ogół pełni on kilka funkcji równocześnie - jest alkową, miejscem nauki, z tej przyczyny jego aranżacja musi być porządnie przemyślana.


Identycznie istotne są zatem wybór przeważającej kolorystyki, funkcjonalne meble, jak także zmyślne wbudowanie w wystrój oryginalnych, rozwijających fantazję fragmentów dekoracyjnych.


Trzymając się paru nieskomplikowanych zasad na pewno podołamy temu wyzwaniu. Wybór kolorystyki, w której podtrzymany będzie pokój malucha, ma nadrzędne znaczenie dla następnych działań aranżacyjnych. Kierujmy się rodzicielską ostrożnością i nie eksperymentujmy ponad miarę z paletą odcieni. Wnętrze musi być radosne, nie zaś krzykliwe. Zrezygnujmy z zestawiania z sobą nadzwyczaj kontrastowych barw. Męczą one wzrok, natomiast w pomieszczeniach o niewielkim metrażu potrafią być przytłaczające. Odpowiedniej sięgnąć po pastelowe odcienie, które optycznie zwiększą powierzchnię i staną się świetnym tłem dla bardziej widocznych elementów wystroju, takich jak kolorowa garderoba, kobierzec bądź łóżeczko. Miejmy na uwadze, iż w dekoracji wnętrz zachowanie taktu kolorystycznego warunkuje pożądany wynik końcowy.


Biżuteria Cheetah
Napisał: Drogerie Natura
Na podstawie: Drogerie Natura
Z pożytkiem dla budżetu domowego będzie zaprojektowanie wystroju dziecinnego pokoju w taki sposób, aby – przy zmianie ledwo kilku niuansów – pozostał długo funkcjonalny.


Doskonałym podejściem jest dobór modułowych mebli, które zapewniają sukcesywne doposażanie pomieszczenia w nowe fragmenty. Mały stół do rysowania z biegiem czasu będzie zastąpiony przez biurko z dopasowywaną wielkością itd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 13:33:23
Tagi: urządzenie, Wnętrza, stolik, mebli, elementy