Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jakich czynności należy się spodziewać po działaniu projektanta?

Bez udziału projektanta nie można myśleć o wybudowaniu domu. Jest on konieczny, gdy chcemy, żeby wszystkie czynności przebiegły bez kłopotu, według naszej myśli oraz, co tu dużo mówić, także upodobań.
modny loft
Napisał: MANHATTAN RESEARCH INC (MANHATTAN RESEARCH INC)
Na podstawie: http://www.flickr.com


To właśnie projektant jest autorem projektu domu, zatem jest pierwszą osobą, do której zwracamy się w sprawie rozpoczęcia budowy. Niestety wybór właściwego fachowca nie jest tak prosty, jak by się wydawało. W wielu przypadkach jest on już wcześniej sprawdzony, a zatem także polecony przez któregoś z członków rodziny lub jednego z przyjaciół. Jeżeli żadna osoba z naszych bliskich nie posiadała nigdy takich prób, jest jeszcze innego rodzaju metoda: oglądanie fotografii do tej pory zrealizowanych projektów w serwisach związanych z architekturą albo dossier lokalnych biur architektonicznych. Należałoby również, jeśli to będzie możliwe, zobaczyć zrealizowane projekty także na żywo. W takiej sytuacji będziemy już wiedzieli, który projektant ma jaki styl konstrukcyjny. Będziemy także wiedzieć, co nam się spodobało, a co nie.


Na wstępną rozmowę z architektem warto byłoby zabrać wszystkie dokumenty dotyczące danej działki. Chodzi tutaj o decyzję o warunkach zabudowy oraz mapę geodezyjną. Wtedy to omówimy detale dotyczące wielkości domu czy bryły budynku. Jeśli interesuje Cię dobry architekt Gdynia jest miejscem, gdzie posiada on swoje biuro.
Z pewnością na przygotowanym przez siebie projekcie weźmie pod uwagę wszystkie wynikające z usytuowania działki walory i uzgodni kwestie związane z funkcjonalnością, wyglądem i zastosowaną technologią. Co istotne, architekt może prowadzić nadzór autorski podczas trwania prac budowlanych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 13:30:21
Tagi: styl, architekt, kształt, możliwości