Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jakie przyprawy posiadają w sobie tłuszcz oraz jak muszą być składowane?

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy, które spotykają nas w kuchni są rozsypujące się przyprawy. Te, które przez długi okres czasu zostają w torebkach, mogą stracić swoje cechy.
mieszkanie - marina
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com


To natomiast sprawia to, że dania, które przygotowujmy nie zyskują dzięki nim tego specyficznego smaku, który mieć powinny.


Podsumowując, przyprawy powinny być przechowywane we właściwych pojemnikach. W takiej sytuacji będą utrzymywały piękny aromat i niezwykły smak. Powinno się je więc przechowywać z dala od źródeł ciepła czy nawet bezpośredniego działania promieni słonecznych. Dlatego też zwłaszcza takich przypraw jak majeranek czy też nawet pieprz, nie powinniśmy przechowywać na półeczkach nad kuchenką. O wiele korzystniejszym pomysłem byłaby jakaś sucha oraz zaciemniona szuflada lub szafka. oczywiście same przyprawy muszą być przechowywane także w opakowaniach na przyprawy. Dzięki takiemu rozwiązaniu byłyby one szczelnie zamknięte, co ma znaczny wpływ na ich smak. Na rynku istnieją przeróżne typy pojemników. Różnią się kształtem, wielkością czy też materiałem, z którego zostały wyprodukowane.


Najskuteczniejszym wyjściem jest szklany pojemnik na przyprawy. Jest on niezwykle szczelny, nie pochłania aromatów i umożliwia natychmiastowe rozpoznanie zawartości. Po wymyciu takiego pojemnika moglibyśmy od razu wsypać tam całkiem odmienną przyprawę. Do wyboru są również pojemniki drewniane oraz plastikowe. Oba mogłyby nadawać się do każdej aranżacji kuchni, przy czym te drewniane mogą wchłaniać zapach.
Z tego też powodu jeden konkretny pojemnik musi służyć do magazynowania jednego konkretnego typu przypraw. Co ciekawe, te przyprawy, które zawierają w swym składzie tłuszcze (czyli gałka muszkatołowa czy gorczyca), muszą być przechowywane w pojemnikach wyprodukowanych z plastiku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 15:01:21
Tagi: oczy, aromat, zapach, sprzedaż, interes