Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Panele o jakiej klasie ścieralności można by układać w sklepach?

Stawiając własny dom, musimy wybrać, jakiego rodzaju posadzkę chcemy mieć we wszystkich pokojach. Tyczy się to tak kuchni, wszystkich pokojów a także toalety.


Drewniane podłogi są piękne oraz solidne.
podłogi
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Są one synonimem solidności i niezniszczalności. Na podłogę do pokoju można wybrać panele. Cały czas są doskonalone sposoby ich wykończenia. Obecnie możemy dobrać kolor drewna, który będzie zewnętrzną warstwą paneli. Są to wyprodukowane z drewna panele (świetna strona), które posiadają budowę trójwarstwową. Powstały one jako alternatywa dla drzewa. Panele z drewna można dziś nabyć zrobione z postarzonego drzewa, które przypomina drewniane podłogi w starych domach. Niektóre panele poddawane są cieplnej obróbce, która powoduje, że odcień paneli staje się ciemniejszy. Szczotkowanie paneli powoduje, że wtarta w nie wcześniej bejca pięknie podkreśla słoje drewna. Można też kupić panele, które mają na krawędziach ciemne linie, jakie mają upodobnić je do podłóg na starych okrętach. Drewniane panele są poddawane także wybielaniu. Dzięki takiemu zabiegowi panele utrzymują naturalny kolor drzewa, jednak kolor jego jest o wiele bardziej jasny przez co podłoga wygląda na wypłowiałą.


drewno
Napisał: r. nial bradshaw
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obecnie możemy wybierać panele z zewnętrzną warstwą, która wykonana jest z jednego z kilkudziesięciu gatunków drewna. Mogą być panele z drewna polskiego a także z egzotycznego. Powierzchnia paneli zabezpieczona jest olejem albo woskiem. Może być matowa lub lśniąca. Im większa klasa ścieralności paneli, tym lepiej. Najbardziej wytrzymała na ścieranie jest klasa A5.
Odporność na starcie ich jest tak duża, że można by układać je nawet w sklepach. Wytrzymałość paneli na odkształcenia ważna jest w każdym wnętrzu. Rdzenie paneli wykonuje się z płyt HDF, jakie spełniają wysokie wymogi. Odporne są one na nacisk przykładowo wysokich obcasów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 15:30:21
Tagi: dom, prezent, osoby